Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Klasik Dizi Listelerinden Sıkılanlar İçin Hala Devam Eden 8 Dizi Önerisi

17 Ekim 2016 14:26

Hala devam eden, bir çoğu ödüllü ve sizi sürükleyecek süper diziler. 

İyi seyirler..

 

1. Orphan Black (2013- )

Kanada yapımı bilim kurgu dizisi.

İnsan klonlamanın etik ve ahlaki sorunlarını ve kişisel kimlik sorunları üzerine etkisini gündeme getiriyor. Dizi bir dolandırıcı olan Sarah Manning'in kendisine tıpatıp benzeyen Beth Childs adındaki bir kadının intiharına tanık olması ile başlar. Bu kadın Sarah'ın birkaç klonundan biridir. Dizinin başrolü Tatiana Maslany ise 2016 Primetime Emmy ödüllerinde “drama dizisi en iyi kadın başrol oyuncusu” ödülünü sonuna kadar hakederek aldı.


 

2. Mr. Robot (2015- )

Amerikan yapımı psikolojik gerilim-dram dizisi.

Elliot, gündüzleri genç bir siber güvenlik mühendisi ve geceleri hackerlık yapan bir siber korsandır. Elliot, yer altı hacker grubunun (fsociety) onunla irtibata geçmek için şirketininin sistemine zarar vermesi üzerine büyük bir karmaşıklığın içine kendisini atar ve olaylar gelişir. Dizinin başrol oyuncusu Rami Malek 2016 Primetime Emmy ödüllerinde “drama dizisi en iyi erkek başrol oyuncusu” ödülünü aldı.


 

3. Modern Family (2009- )

ABD yapımı komedi dizisi. Dizinin bir özelliği ise "mockumentary" (sahte belgesel) olması. Yani bazı bölümlerde oyuncular direkt olarak kameraya karşı konuşmaktadır. "Prichett" ailesi başta olmak üzere üç aile ve üç farklı yaşam konu edilmektedir.Dizi En İyi Komedi Dizisi, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktris, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktör gibi birçok kategoride Emmy Ödülleri'ni kazandı. Gülmek istiyorsanız kesinlikle bir şans verin.

 

4. Mr. Selfridge (2013- )

Mr Selfridge, Amerikalı idealist ve hırslı bir iş adamı olan  Harry Gordon Selfridge’in 1909 senesinin İngiltere’sinde insanların alışverişi sıkıcı bir zorunluluk gibi hissettiği bir ortamda, mağazıcılık kavramına yepyeni eğlenceli, cümbüşlü bol bir dinamizm kazandırmak amacıyla, işe sıfırdan başlayan bir adamın kariyerinde yükselişini konu eden, gerçek bir hayat hikayesine dayanan dizi. Özellikle modadan hoşlananlara ve eski zamanlara yolculuk yapmak isteyenlere...

 

5. Stranger Things (2016- )

Amerikan bilim kurgu dizisi.

Dizi 1980'lerde, Indiana eyaletindeki "Hawkins" isimli kurgusal bir şehirde geçmektedir. Kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuk ve onlara yardım eden, doğaüstü güçlere sahip bir kızın başından geçen olaylar anlatılıyor. Ayrıca Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturmuştur. Başrolde ki küçük oyuncular ise mükemmeller. Eleştirmenlere ve izleyici yorumlarına bakılırsa şuan zirvede olan çoğu diziyi tahttan indirmeye aday dizi.

 

6. Jonathan Strange & Mr Norrell (2015- )

İngiltere yapımı fantastik-tarihi dizi.

19'uncu yüzyılın başlarında ve Napolyon Savaşları'nın devam ettiği sıradaki bir alternatif tarihte, insanlar büyünün İngiltere'yi artık terk ettiğini ve geri gelmeyeceğini düşünürken iki büyücü ortaya çıkar: köşesine çekilmiş, huysuz, cimri ve kendi hâlinde bir Bay Norrell ile genç, gözüpek ve pervasız bir Jonathan Strange. Dizi Susanna Clarke'ın 2004 yılında yayımlanan ve büyük ses getirip birçok ödül de alan aynı isimli romanının televizyon uyarlaması.Büyü severlere duyurulur :)


 

7. Mozart İn the Jungle (2014- )

ABD yapımı komedi-dram-müzik

Dizinin hikayesinde, obuacı Blair Tindall 'ın 2005 yılında, New York'taki New York Filarmoni Orkestrası dahil olmak üzere çeşitli topluluklarda yüksek profilli konserlerle ve çok sayıda Broadway gösterisiyle dolu profesyonel kariyerini yazdığı Mozart in the Jungle: Seks, Uyuşturucu ve Klasik Müzik adlı anı kitabından esinlenilmiştir. New York'taki klasik müzik orkestrasının perde arkasını anlatmaktadır. Bol orkestralı,bol senfonili,bol müzik dinleyebileceğiniz herşeyden bir tutam barındıran dizi.


 

8. Girls (2012- )

ABD yapımı komedi-dram dizisi

Lena Dunham hem dizinin yaratıcısı hem de baş rollerinden biri. Dizide New York City'de yaşayan 20'li yaşlarda yakın arkadaşların başından geçenler anlatılmaktadır. Dizinin dayanak noktası, 26 yaşındaki Dunham'in hayat tecrübeleri ve başından geçen bir takım olaylardan ilham alınarak, ana karakterin önemli yönlerini, ortaya koymaktır. Ayrıca dizi de Adam Driver’ın da olduğunu belirtelim.

 


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/kubra-aygun.jpg
Kübra Aygün

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/kubra-aygun.jpg
Kübra Aygün

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

Dünyanın En İhtişamlı Kütüphaneleri

5.750 kez okundu 12 Haziran 2015

Ünlü Yazarların İlham Aldığı Şehirler

4.224 kez okundu 04 Mart 2017

Yazar Kimliğiyle Mustafa Kemal Atatürk ve Kitapları

10.441 kez okundu 22 Aralık 2016

Tolstoy’un Okumanızı İstediği 6 Yazar

9.984 kez okundu 25 Ekim 2016

Okurları Çıldırtan 17 Kitap Uyarlaması Film

6.196 kez okundu 29 Temmuz 2015

Ressam, Semt ve Sokaklarıyla Eski İstanbul

6.338 kez okundu 04 Kasım 2015

Kanıtlandı, kitap okuyunca bakın neler oluyor?

25.380 kez okundu 18 Ocak 2016


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk