Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

İzleyeni Ürperten 10 Başarılı Korku Filmi

21 Mart 2017 09:20

Sinemanın bir çok insanda bağımlılık yapıyor. Türlerine göre herkese uyan bir alternatifi havada karada her zaman var. Korku kategorisi sanırım herkesin bayıldığı bir çeşit değil. Yani benim yakın çevrem pek tercih etmez. Ben özel olarak ilgilenir ve yalnız bile olsam izlerim! Korku sinemasının apayrı bir mecra olduğunu düşünüyorum. İşte korku-gerilim sevenler için 10 film seçtim. Bakmadan önce ışıkları kapatın!

 

1- Stigmata / Stigmata - 1999

Annesinin Frankie'ye hediye ettiği kolyeyle birlikte, vücudunda bileklerinde oluşan yaralardan dolayı hayatı değişmeye başlar. Stigmata teşhisi konan kadın mesajlar almaya başlar. Filmdeki İsa heykelinin gözyaşları ürperticiydi.

 

2- The Cell / Hücre - 2000

Seri bir katilin, son kurbanının nerede olduğunu bulmak için zihninin derinliklerine inen psikoterapist Catherine, orada zorlu ve korkutucu bir deneyim yaşayacaktır. Film görüntüleriyle çok etkileyiciydi.

 

3- 30 Days Of Night / 30 Gün Gece - 2007

Her yılın bir ayını sadece gece olarak geçiren Alaska'da, bir grup tanımlanamayan türler çıkar. Kasaba halkının sayısı azaldıkça, grup güçlenir. Yok olmaları için gün ışığına ihtiyaç vardır. Filmin kış sahneleri içinde sürekli gece de geçmesi tempoyu hep yukarıda tutuyor.

 

4- Dead Silence / Ölüm Sessizliği - 2007

Saw ve The Conjuring serisiyle ivme kazanan başarılı yönetmen James Wan'ın çok öne çıktığını düşünmediğim oldukça ürpertici filmidir. Bir aileye hediye olarak gelen kukla Billy şüphe uyandırmaz taa ki evin hanımı korkunç şekilde ölünceye kadar. Filmden sonra kukla antisempatizanlığı oluşması çok doğaldır!

 

5- Shutter / Resimdeki Hayalet - 2008

Yeni evli çift iş için Japonya'ya giderler. Tokyo'da moda çekimleri yapan Ben, fotoğraflarda siluetlere rastlamaya başlar. Her şey bundan sonra çözülmeye başlayacaktır. En son sahneler etkileyiciydi.

 

6- Chernobyl Diaries / Çernobil'in Sırları - 2012

Altı kişilik arkadaş grubu, turistik gezi için, çernobil faciasından önce ikamet yeri olup, artık terkedilmiş Pripyat'a giderler. Gezerlerken yalnız olmadıklarının farkına varacaklardır. Bu filmde de tansiyon arabaları bozulup, rehberin öldürülmesinden sonra hiç düşmüyor!

 

7- The Visit / Ziyaret - 2015

Büyükanne ve büyükbabalarını ziyarete giden iki kardeş, ikisininde de garip davranışlarını görmeye başlarlar. Eve dönmek isteyen çocukların bu umudu gittikçe azalmaya başlar ve korku tırmanır. M.Night Shyamalan sonunda yine şaşırtıyor!

 

8- The Boy / Lanetli Çocuk - 2016

Bebek bakıcılığı için İngiliz bir ailenin yanına gelen Greta, çocuğun bir oyuncak olduğunu görünce şaşırır. Bu gülünç durum gittikçe tuhaf bir hal alır ve oyuncak bebeğin aslında gerçek olduğunu anlar. Film kocaman bir evde iki kişi arasında geçiyor. Korku nesnesi olarak kullanılan karanlık, sesler, kaybolan eşyalar dozunda kullanılmış.

 

9- Don't Breathe / Nefesini Tut - 2016

Üç arkadaş kör bir adamın evine hırsızlık için girerler. Ancak hiç de tahmin ettikleri gibi evden çıkmak kolay olmayacaktır. Film her sahnesiyle geriyor. 

 

10- The Autopsy Of Jane Doe

Baba oğulun birlikte çalıştığı morga, nedeni bilinmeyen bir şekilde öldürülen Jane Doe isimli kadının cesedi getirilir. Otopsi başladığında, gerçeği öğrendikçe bir dizi ürpertici olaylar meydana gelmeye başlayacaktır. Film izlediğim en iyilerdendi. Yalnız belirtmekte yarar var; otopsi sahneleri gerçekten sağlam mide istiyor!

 

Diğer önerilerimiz için <<<


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/gokceturkkan.jpg
Gökçe Türkkan

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/gokceturkkan.jpg
Gökçe Türkkan

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

En İyi 10 Hubble Manzarası Seçildi!

4.684 kez okundu 17 Kasım 2016

Sabahattin Ali'den İçinize Dokunacak 20 Cümle

69.276 kez okundu 11 Ağustos 2016

Jean-Paul Sartre‘ın Bulantı Adlı Eserinden 37 Not

21.787 kez okundu 14 Haziran 2016

MEB’den Öğretmenlere Önerilen Film ve Kitaplar!

52.961 kez okundu 08 Aralık 2016

Yazarların Mezar Taşlarında Neler Yazıyor?

5.470 kez okundu 25 Aralık 2015


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk