Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Şimdi Artık Sen de Bir Meleksin, Beki İkala Erikli'nin Meleklerle Yaşamak Kitabından 21 Alıntı

19 Aralık 2016 13:15

Uğradığı silahlı bir saldırı sonucu hayata veda eden, spiritüel danışman, şifacı, yazar Beki İkala Erikli'yi ben de çoğu gibi "Meleklerle Yaşamak" kitabıyla tanımıştım. Hayat hikayesi çok ilgi çekiciydi. Küçükken kendisinde farkedilen psişik yetenekleri sayesinde, herkese yardımcı olmaya seçmişti. Böylesine meşum bir olay yüzünden ölmesi gerçekten sarsıcı! Şimdi Onun anısına, bana da bir dönem çok yardımcı olduğuna inandığım kitabından alıntıları paylaşıyorum;

 

"Melekleriniz, ilk nefesinizden son anınıza kadar sizlerle. Onlar her zaman yanınızda." (S:13)

 

"Melekleri Allah'ın sevgi düşünceleri olarak düşünebilirsiniz. Özgür iradeleri yoktur, yolları her zaman ışığın, sevginin, Allah'ın yoludur."  (S:13)

 

"Meleklerim, lütfen bana yardım et diye seslendiğimiz melekler, tamamen Allah'ın iradesine bağlı, kendi özgür iradesi olmayan, saf sevgi ve ışıkla çalışan varlıklar. Allah'ın bize uzanan elleri."  (S:15)

 

"Çünkü sen meleklerinden yardımı istemeye başladıktan sonra Allah'a ve Onun yoluna çok daha yakınsın, artık bizlerle bağlantıdasın dediler." (S:16)

 

"Diyelim ki birinden farklı bir yaklaşım görmek istiyorsunuz. O kişinin meleklerinden yardım istemeyi deneyin."  (S:21)

 

"Bazen melekler, tam ihtiyacınız olduğu anda birini size yardım etmesi için yollarlar." (S:34)

 

"Melekleriniz, size seslerini başkaları aracılığı ile de duyurabilirler. Diyelim ki, bir konuda onlara soru sordunuz. Aradığınız cevap, radyodaki bir şarkı ya da yemek yediğiniz restorandaki garsonun söylediği bir cümle olarak da gelebilir." (S:41)

 

 

"Hani bazen bir şeyleri bilirsiniz de, nasıl bildiğinizi bilmezsiniz ya...İşte duru biliş tam budur. Biliyordum zaten, içime doğmuştu! dediğinizde olan da bu." (S:47)

 

"Yaşam koçluğunda 'sabotör' deriz egonun sesine. Yapmak istediğiniz o harika hayale imkansız diyen, kalbinizin izinde atacağınız adımları engelleyen, sabote etmeye çalışan ses." (S:51)

 

"Egonun sesi meleklerin sesinden daha yüksektir. Bağırmaya bayılır ego. 'Melekler fısıldarlar' derler, doğrudur. Usul usul konuşurlar sizinle melekleriniz. Ses tonları bile içinizi yumuşatır." (S:52)

 

"Loise Hay'in Düşünce Gücü İle Tedavi adlı eseri, bütün hastalıkların ardındaki düşünceleri ve bunları nasıl değiştirebileceğimizi açıklayan bir başucu kitabı." (S:65)

 

"Aklınıza aniden gelen düşünceler meleklerin tavsiyeleri olabilir, duru biliş örneği demiştik." (S:72)

 

"Başmelek Rafael ile çalışmanın en güzel yönlerinden biri de şu: karşınızdaki kişi meleklerle çalıştığınıza inansın inanmasın, eğer sizin kendisi için dua etmenize açıksa, yani bir dirhem iyileşebilirim inancı varsa bile, o insan şifa bulabiliyor." (S:73)

 

"Unutmayın, melekler dualarınıza karşılık bazen sizin bir şeyler yapmanızı isterler. Cesaret isteyen bir adın da olabilir bu. Birini aramak, birinden yardım istemek veya bir yerlerde konuşma yapmak gibi. Hele de ışık işçilerindenseniz yardım etmek çok kolay gelir size ama yardım istemeye gelince zorlanırsınız." (S:97)

 

 

"Bilin ki dualarınız doğru zamanda ve doğru şekilde gerçekleşir. Bazen öyle bir anda gelir ki o iş teklifi...Aylar, yıllar bekledikten sonra, hatta tamamen ümidi kestiğinizde..." (S:98)

 

"Buna inanın sevgili arkadaşlarım, bize güvenin. Karşınızdaki insan sevgi ile yeterince dolduğunda, taşacak ve elinde olmadan size de sevgi verecek." (S:110)

 

"Ben size her durumda, her anda, en karanlık anınızda bile, o durumla ilgili ufak, küçücük de olsa var olan hayrı bulmanızı tavsiye ediyorum. O durumdaki hayır, o durumdaki 'iyilik' ne? Mutlaka ve mutlaka birinin öğrendiği bir şey, yaşadığı bir deneyim veya aldığı bir hediye vardır. Bunu gördüğünüzde sevgili arkadaşlarım, en zor anınız bile kolaylaşır." (S:111)

 

"Bilin ki affetmek, onun yaptıkları doğru anlamına gelmiyor. Sadece kendinizi ona karşı zehirlerden arındırmak olarak düşünün bunu. Bir çeşit duygusal detoks gibi." (S:112)

 

"Yeni ayı yeni işlere başlamak, dolunayı da bırakmak için kullan. Ay büyüdükçe, büyümesini istediğin şeylere yönelmen son derece mantıklı." (S:116)

 

"Hiçbir şeyi kaybetmediğinizi bilin. O, her zaman oradaydı ve her zaman orada olacak. Siz hazır olduğunuz zaman belirmek için." (S:120)

 

"Bilin ki dualar her zaman duyulur, nasıl sorarsanız sorun, istedikleriniz size verilir. Dileklerinizin ne zaman ve nasıl gerçekleşeceği, çoğu zaman Yaradan'a, Evren'e kalmıştır çünkü O bunları size verecek en doğru yolu ve en doğru zamanı bilir." (S139)

 

Diğer alıntılarımız için <<<

 


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/gokceturkkan.jpg
Gökçe Türkkan

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/gokceturkkan.jpg
Gökçe Türkkan

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

Efsaneleri ve Gerçekleri İle Kız Kulesi

5.554 kez okundu 03 Mart 2017

Görünüşte nasılız içimizde nasıl?

15.888 kez okundu 05 Ağustos 2015

Doğa ve İnsan Üzerine Anlamlı Bir Animasyon

11.603 kez okundu 23 Ağustos 2016

Okuma Alışkanlığı Nasıl Geliştirilir?

6.754 kez okundu 22 Aralık 2015

Hayatını Okumaya Adamış 30 Diploma Sahibi Adam

6.716 kez okundu 20 Eylül 2016

Edebiyatın Dâhileri Kimler?

4.414 kez okundu 10 Kasım 2015

Edebiyat Tarihinin En Unutulmaz 36 Giriş Cümlesi

29.585 kez okundu 11 Haziran 2015

Adına Lavinia Denmiş Bir Aşk: Mevhibe Beyat

11.682 kez okundu 12 Temmuz 2015

Bir Yasak Aşk Şiiri: Karadut ve Hikayesi

14.444 kez okundu 09 Şubat 2017


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk