Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Hayata Yeni Bakış Açısı Kazandıracak 5 Kitap

09 Kasım 2016 10:48

Okumak mutlu olmanın bir diğer yolu. Öyle fazla arkadaşa gerek yok hayatta mutlu olmak için. Sadece doğru seçimlerle mutlu olabilir insan. Sonu sıfırlarla dolu kişilerin oluşturduğu kalabalık hiçbir şey ifade etmez. Başında bir sayı olmadan tüm sıfırlar değersizdir. Bazen öyle bir film izlersiniz ya da bir olay gelir başınıza “işte bu” dediğiniz anlar olur ve hayatınızda büyük değişiklikler meydana gelir. Şimdi sizlere okuduğunuzda pişman olmayacağınız ve hayata dair birikimlerinizi çoğaltabileceğiniz; hepsi tarafımdan okunmuş ve öneri olarak sizlere sunulan kişisel yorumlarımla değişik bakış açıları oluşturan kitap listemiz.

 

5. İçimizdeki Şeytan, Sabahattin Ali

“İçimizdeki Şeytan” kitabı okunduğunda benim içimi yazmışlar sanki dedirtecek bizlere. Yeni bir başlangıcın imkansızlıklarını anlatırken bazen de her şeye rağmen içimizdeki umutları canlı tutmamamız gerektiğini öğütleyecek. Ve ölümcül darbelere hazırlayacak bir kitap. Bazen ne yaparsan yap, ne kadar umut olursa olsun ve ne kadar hazırlanırsak hazırlanalım elimizden gelen hiçbir şey olmadığını benimsetecek hayata dair.

İçimizdeki Şeytan haberleri için <<<

Sabahattin Ali haberleri için <<<

 

 

4. Od, İskender Pala

“Bir Yunus Romanı” Kitabın başlangıcı ve sonu var sadece, arasının nasıl geçtiğini hatıralarınızdan çıkaracaksınız, sıkmayacak ve yormayacak. Okuduğunuz her anın değeri kat ve kat artacak, kitabı bitirmek istemeyeceksiniz ve bitmemesi için elinizden geleni yapacaksınız. Size tavsiyem kitaba başlamadan ” Yunus Emre” ismini Google’da aratıp 10 dakikanızı ayırarak çıkan bilgilere göz atmanız. “Trt 1” Ekranlarında dizisi de yapılan Yunus Emre’nin hayat görüşlerini kavramanızı sağlayacak bu kitap okunacaklar arasında yerini alıyor.

 

 

3. Aşk, Elif Şafak

Az kitap vardır, bir akımı yeniden başlatan ve okuduğunuzda duygularınızı derinden etkileyen. “Aşk” kitabını okumadıysanız okuduktan sonra enler listenize girmesi çok kolay olacak bir kitap. Bizlere hikaye içinde hikaye sunan bir eser. Altın kuralları var kendi içinde ve bunlar hayata değer katmanızı sağlayan sözler olacak. Mevlana’nın hayatından kesitler sunan kitap size gerçek aşkı anlamanıza yardımcı olabilir.

 

 

2. Yabancı, Albert Camus

Nobel ödüllü usta yazar Albert Camus, edebiyat dünyasında Yabancı kitabıyla biliniyor. Yazarın kaleminin gücünü doğrudan hissedebileceğiniz bir diğer kitabı ise Veba’dır. Her ikisini de okumanızı tavsiye ederim. Yabancı romanını okurken başkarakterin (anlatıcı) duygudan yoksun cümlelerine ve tavırlarına şaşıracaksınız. O bu dünyada bir yabancıdır ve ne annesi öldüğünde ne de kendisini öldürecekleri zaman kıpırdamaz. Onun için ‘her şey birdir’, aynıdır, bir kısır döngünün gereksiz silsilesinden arta kalanlardır. Kullanılan cümlelerdeki basitlik ve duygusuzluk okuyucu üzerinden garip bir etki bırakıyor. Ölüme meydan okuyan bu sessiz adamın hayatını okurken, karamsarlığı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Albert Camus haberleri için <<<

 

1. Büyük Umutlar, Charles Dickens

Öksüz ve yetim olan Pip lakaplı çocuğun başından geçen olayların anlatıldığı, hem döneminde hem de günümüzde oldukça ses getiren Büyük Umutlar kitabı, Charles Dickens markası taşıyor. Kurulan her cümle samimi, yaşanan olaylar hafızada kalıcı; kısa bir kitap olan Büyük Umutlar, küçük bir çocuğun hayata karşı beslediği umutları tüm yalınlığıyla dile getiriyor. Pip ile birlikte umutlar da büyürken, yanlış anlaşılmaların önemi daha da artacak. Aşkının peşini hiç bırakmayan temiz yürekli Pip, güzel bir dille hikayesini anlatırken biz de kendimizi eski Londra sokaklarında buluyoruz.

 

 


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/emrecan.jpg
Emre Can

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/emrecan.jpg
Emre Can

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

Bosna Savaşı Hakkında En Beğenilen Romanlar

19.022 kez okundu 02 Haziran 2015

İnsanları kandırmak neden kolay?

12.602 kez okundu 08 Nisan 2016

Sonbahara Yakışacak 5 Kitap Önerisi

25.389 kez okundu 28 Eylül 2016


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk