Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Ünlü yazarlarla kitap turları

22 Temmuz 2016 11:02

Prontotour, kitapsever gezginleri ünlü yazarlarla birlikte masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.

Ünlü yazarlar Ayşe KulinYekta Kopan, Gülşah Elikbank ve Tuna Kiremitçi Ağustos’tan itibaren Prontotour’un düzenlediği turlarla hikayeyi gerçeğe dönüştürüyor. Seyahat severler hayranı oldukları yazarlarla birlikte kitap sayfalarını bire bir yaşama fırsatı buluyor.

Kitap turlarının ilki, 14 Ağustos 2016 tarihinde Gülşah Elibank’ın “Yalancılar ve Sevgililer” romanıyla başlıyor. Roman, Drakula’nın yani nam-ı değer Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in izinden Romanya’nın Bükreş, Braşov, Bran ve Sinia şehirlerinde geçiyor. Gezginler Transilvanya’nın bohemini iliklerinde hissederken, tarihin izini taşıyan sokaklarda unutulmaz anlar yaşıyor. Proje Koordinatörü Yazar Gülşah Elikbank: “Böyle keyifli bir projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Bu projeyle klasik seyahat algısını farklı bir boyuta taşıyoruz. Her iyi okuyucu, kitabı okurken yazarla birlikte hikayenin içerisinde bir yolculuğa çıkar. Biz de Prontotour ile birlikte bu yolculuğu gerçeğe dönüştürüyoruz.” dedi.

 

Ünlü yazar Yekta Kopan, satırlarıyla pek çoğumuzun ruhunda depremler yaratan Kafka’nın izini Çek Cumhuriyeti’nin gizemli başkenti Prag’da sürüyor. Seyahat tutkunları tarih ve sanat kokan sokaklarda, Kafka’nın nefretle sevgiyi bir arada beslediği bu büyülü şehri, 22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Yekta Kopan ile keşfediyor.

 

Etkileyici coğrafyasıyla Bosna Hersek’te Ayşe Kulin’in en sevilen romanlarından “Sevdalinka” yeniden canlanıyor. Yakın tarihin en hüzünlü savaş hikayelerinin izlerini taşıyan Bosna Hersek’i bizzat Ayşe Kulin’in coşkulu anlatımından dinlemek seyahat severlere bambaşka bir deneyim sunuyor. 4 gün 5 gece sürecek turun başlangıç tarihi 6 Ekim 2016.

 

Katılımcılar, sonbaharın en güzel manzaraları ve romantizmi eşliğinde Tuna Kiremitçi’nin “Selanik’te Sonbahar” adlı kitabını yazar ile birlikte gezebilecekler.

 


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/can-ucar.jpg
Can UÇAR

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/can-ucar.jpg
Can UÇAR

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

İzleyenlerin Hayatını Değiştirecek 10 Film

194.105 kez okundu 03 Ağustos 2016

IMBD'ye Göre 2015'deki En Popüler 20 Komedi Filmi

17.956 kez okundu 11 Kasım 2015

Türk Ressamların Kitap Temalı 10 Tablosu

4.621 kez okundu 02 Mayıs 2016


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk