Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

İnsanlık Tarihinin En Tehlikeli Kitabı: Necronomicon'un Gizli Gerçeği

28 Aralık 2016 09:39

Bugüne kadar birçok meraklı, gizemler kitabının basılı bir kopyasını bulmak için çabaladı fakat orijinalini bulma çabaları büyük ölçüde olumlu sonuçlanmadı.

Aradıkları kitap “Necronomicon’un Gizli Gerçeği”dir (İngilizce: The Hidden Truth of The Necronomicon)ve bu kitabın tüm versiyonları, uzmanlar tarafından insanlık tarihinin en tehlikeli kitabı olarak görülmüştür. Bu kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor. Ayrıca kitabın karanlık büyüler içerdiği ve insanlara öngörülemeyen zararlar verdiği de düşünülmekte.

 

Kitap içerisinde, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağı ve ölülerin nasıl harekete geçirleceği konusunda formüller ve büyüler bulunmaktadır. Bu kitaptaki büyülere ulaşan ve uygulayan herkes ya aklını yitirmiş, ya ölene kadar suskun kalmış ya da bilinmeyen varlıklar tarafından öldürülmüştür.

 

Kitap VIII. yy.da Abdul Alhazred isimli bir Arap yazar tarafından kaleme alınmıştır. Howard Philips Lovecraft‘ın iddiasına göre kitap Abdul Alhazred tarafından yazılmamış olup orijinal adının Kitab Al Azif olduğu ve 950 senesinde Theodorus Philetas tarafından yunancaya çevrildiği belirtilmektedir. Asıl adının Ölüler Yasasının Simgesi (necros: ölü, nomos: yasa, eikon: simge) başka bir yaklaşımla ise Ölülerin Sınıflandırılması (necros: ölü, nemo: sınıflamak, ikon: nötr sıfat eki) olduğu Lovercraft'ın bir diğer iddiasıdır.. 

 

Piyasada çok çeşit ve birbirinden farklı Necronomicon bulmak mümkündür. Bunların içerisinde en popüleri “Simon Necronomicon”u olarak bilinen kitaptır. Simon Necronomicon’u Sümer mitolojisi ile bağlantılıdır.

 

 

Necronomicon’un orijinallerinin bilinen bütün kopyaları kilitli tutulmaktadır ve halka açık değildir. Bazı gizemli tarikatlar ve kuruluşlar çeşitli emelleri için bu kitabın kopyasını bulmak için azimle çalışmaktadırlar.

Necronomicon’un içeriğini yaymak adına yapılan tüm çalışmalar büyük kazalar ve trajediler ile sonuçlanmıştır bu yüzden kitabın lanetli olduğu söylenmektedir.

Papalık tarafından yasaklanmış olan kitabın Vatikan’da saklandığı ve bir kopyasının da İngiliz Müzesi’nde saklı tutulduğu söylenmektedir. Piyasadan toplatılan kitabın bir kopyasına Alaister Crowley ulaşmış ve okumuştur, bazı sayfalar da basına sızarak Fenomen isimli dergide yayımlanmıştır.

 

 

Yazımıza Abdul Alhazred’in şu sözleriyle son veriyoruz;

“Bu kelimelere kulak verin ve anımsayın! Çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür. Geçmişi hatırlayabilen olmakla gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynı şeydir. Bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda….”

 

kaynak


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/ayse-kaleli.jpg
Ayşe Kaleli

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/ayse-kaleli.jpg
Ayşe Kaleli

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

Kitap Severlerin 10 Favorisi

34.646 kez okundu 20 Mayıs 2015

Jean-Paul Sartre‘ın Bulantı Adlı Eserinden 37 Not

13.652 kez okundu 14 Haziran 2016

Video Oyunu Uyarlaması 10 Film

5.483 kez okundu 28 Ekim 2015

Unutamamak Üzerine 10 Kitap

15.198 kez okundu 27 Eylül 2016

Hayata Yeni Bakış Açısı Kazandıracak 5 Kitap

28.733 kez okundu 09 Kasım 2016

Okunması En Zor 10 kitap

5.199 kez okundu 15 Haziran 2016

Bambaşka Jack London Öyküleri: Meksikalı

5.103 kez okundu 27 Eylül 2016

Bilim Kurgu Konusunda Sınırları Zorlayan 15 Film

40.790 kez okundu 30 Aralık 2015


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk