Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

İnsanlık Tarihinin En Tehlikeli Kitabı: Necronomicon'un Gizli Gerçeği

28 Aralık 2016 09:39

Bugüne kadar birçok meraklı, gizemler kitabının basılı bir kopyasını bulmak için çabaladı fakat orijinalini bulma çabaları büyük ölçüde olumlu sonuçlanmadı.

Aradıkları kitap “Necronomicon’un Gizli Gerçeği”dir (İngilizce: The Hidden Truth of The Necronomicon)ve bu kitabın tüm versiyonları, uzmanlar tarafından insanlık tarihinin en tehlikeli kitabı olarak görülmüştür. Bu kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor. Ayrıca kitabın karanlık büyüler içerdiği ve insanlara öngörülemeyen zararlar verdiği de düşünülmekte.

 

Kitap içerisinde, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağı ve ölülerin nasıl harekete geçirleceği konusunda formüller ve büyüler bulunmaktadır. Bu kitaptaki büyülere ulaşan ve uygulayan herkes ya aklını yitirmiş, ya ölene kadar suskun kalmış ya da bilinmeyen varlıklar tarafından öldürülmüştür.

 

Kitap VIII. yy.da Abdul Alhazred isimli bir Arap yazar tarafından kaleme alınmıştır. Howard Philips Lovecraft‘ın iddiasına göre kitap Abdul Alhazred tarafından yazılmamış olup orijinal adının Kitab Al Azif olduğu ve 950 senesinde Theodorus Philetas tarafından yunancaya çevrildiği belirtilmektedir. Asıl adının Ölüler Yasasının Simgesi (necros: ölü, nomos: yasa, eikon: simge) başka bir yaklaşımla ise Ölülerin Sınıflandırılması (necros: ölü, nemo: sınıflamak, ikon: nötr sıfat eki) olduğu Lovercraft'ın bir diğer iddiasıdır.. 

 

Piyasada çok çeşit ve birbirinden farklı Necronomicon bulmak mümkündür. Bunların içerisinde en popüleri “Simon Necronomicon”u olarak bilinen kitaptır. Simon Necronomicon’u Sümer mitolojisi ile bağlantılıdır.

 

 

Necronomicon’un orijinallerinin bilinen bütün kopyaları kilitli tutulmaktadır ve halka açık değildir. Bazı gizemli tarikatlar ve kuruluşlar çeşitli emelleri için bu kitabın kopyasını bulmak için azimle çalışmaktadırlar.

Necronomicon’un içeriğini yaymak adına yapılan tüm çalışmalar büyük kazalar ve trajediler ile sonuçlanmıştır bu yüzden kitabın lanetli olduğu söylenmektedir.

Papalık tarafından yasaklanmış olan kitabın Vatikan’da saklandığı ve bir kopyasının da İngiliz Müzesi’nde saklı tutulduğu söylenmektedir. Piyasadan toplatılan kitabın bir kopyasına Alaister Crowley ulaşmış ve okumuştur, bazı sayfalar da basına sızarak Fenomen isimli dergide yayımlanmıştır.

 

 

Yazımıza Abdul Alhazred’in şu sözleriyle son veriyoruz;

“Bu kelimelere kulak verin ve anımsayın! Çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür. Geçmişi hatırlayabilen olmakla gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynı şeydir. Bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda….”

 

kaynak


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/ayse-kaleli.jpg
Ayşe Kaleli

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/ayse-kaleli.jpg
Ayşe Kaleli

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

Sabahattin Ali'den İçinize Dokunacak 20 Cümle

69.256 kez okundu 11 Ağustos 2016

19 Derin ve Psikolojik Film

23.142 kez okundu 10 Şubat 2016

Kitap Okurken Gözlerinizi Korumak İçin 5 İpucu

11.533 kez okundu 07 Aralık 2016

Hem Nobel Hem Pulitzer Ödülü Alan Yazarlar

5.822 kez okundu 13 Ekim 2015

2015 Yılının En İyi Kitapları Seçildi!

4.443 kez okundu 02 Aralık 2015

Ömer Seyfettin'in Acı Ölüm Hikayesi!

4.612 kez okundu 06 Mart 2017

Yaşar Kemal'in Eserlerinden Uyarlanmış 9 Film

7.865 kez okundu 16 Aralık 2016

Aşık Olduğumuzda Vücudumuzda Neler Oluyor?

4.653 kez okundu 07 Ağustos 2015

Sherlock Holmes'un Yaratıcısı: Arthur Conan Doyle

6.072 kez okundu 05 Haziran 2015


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk