Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Hızlı Okumanın Size Kazandıracağı 5 Şey

07 Kasım 2016 09:24

Gün geçmiyor ki, yeni bir kitap piyasaya çıkmasın. Kitap kurtları daha ellerindeki okunmayı bekleyenler listesini bitiremeden, yığınla kitap ekleniyor bu listeye… Bizler de bu karmaşanın içerisinde daha hızlı okumak, her ay bir öncekinden daha fazla kitap bitirmek için stratejiler geliştirmek zorunda kalıyoruz.

Hızlı okuma kurslarına olan ilgi, gün geçtikçe artmakta. Bu alanda yüzlerce kitap, video vb. kaynaklar da platformlarda yaygınlaşmaya başladı. Hızlı okuma tekniklerini öğrenmek, hayatınızda birçok şeyin değişmesini sağlıyor. İşte, hızlı okuma teknikleri ile kendinize kazandıracağınız 5 şey!

 

1. Sözel Zekanız Gelişecek!

Hızlı okuma konusundaki eğitimlerden sonra 3 – 4 kat daha hızlı okuyabilir hale geldiğinizi şaşkınlıkla keşfedeceksiniz. Hızlı okumak, içinizdeki okuma aşkını bir kat daha alevlendirecek. Böylece daha çok okuyan bir okur haline geleceksiniz.

Sözel zekaya sahip kişilerin, sol beyin lobunu daha fazla kullandığı biliniyor. Hızlı okuma teknikleri eğitimleri esnasında beyninizin sol lobu daha çok çalışacak, böylece sözel zekanızın gelişmesine önemli bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

 

2. Unutkanlık Sorunu Tarih Olacak!

Hızlı okuma teknikleri hayatınıza girdikten sonra istemsizce daha çok okuyacaksınız. Okuyan insanlar, daha çok beyinlerini çalıştırdıkları için bilimsel olarak unutkanlık hastalıklarına yakalanma risklerinin azaldığı bilinen bir gerçek. Okuma hızınız arttıkça, öğrendiğiniz bilgileri daha çok ve daha rahat bir şekilde aklınızda tutabildiğinizi göreceksiniz.

 

3. Sınav Başarı Oranlarınız Yükselecek!

Bir sınava hazırlanıyorsanız veya önemli bir sınava hazırlanan bir yakınınız varsa ona hızlı okuma tekniklerini öğrenmesini tavsiye edin. Hızlı okuma sayesinde çalışmalarda daha rahat çalışabileceğiniz gibi bu yetenek sınavlarda çok işinize yarayacak!

Anlayarak hızlı okuduğunuzda özellikle yorum gerektiren, paragraf sorularında başarı oranınız yükselecek, sınavda sorulara ayırdığınız vakitte azalacak!

 

4. Yorum Yapma Kabiliyeti Kazanacaksınız!

Çok fazla okuyorsunuz, her alanda bilgi sahibisiniz fakat yorum yapamıyorsunuz. Hızlı okuma, bu konuda da yardımınıza yetişiyor. Hızlı okumak, okuma alışkanlığınızı geliştirdiği gibi etkili konuşma kabiliyeti kazanmanıza da yardımcı olacak.

Bir konu hakkında değerlendirme yaparken daha doğru değerlendirmeler yapabilecek, doğru kelimeleri seçebilecek ve güçlü yorumlarınızla herkesi kendinize hayran bırakabileceksiniz.

 

5. Göz Sağlığınız İçin Önemli!

Yıllardır, çok okumanın gözleri bozduğu klişesine maruz kalıyoruz. Bu konu hakkında tüm bildiklerinizi unutun. Çünkü uzmanlar tarafından yapılan incelemelerde, hızlı okumanın göz sağlığını korumaya yardımcı olduğu ortaya çıktı!

Hızlı okuma esnasında istemsizce göz egzersizi yapacaksınız. Farkında olmadan yaptığınız bu göz egzersizi, göz tembelliğini önleyerek sizi birçok göz rahatsızlığından kurtaracak!

 


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/merve-ayyildiz.JPG
Merve Ayyıldız Uğuz

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/merve-ayyildiz.JPG
Merve Ayyıldız Uğuz

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun
07/11/2016 16:51
hızlı olucak diye anlamayı göz ardı etmemek lazım tabi :)

Tarihin En Gizemli Kitapları

13.311 kez okundu 07 Temmuz 2015

Adalar yeni bir kitapçıya kavuştu: Heybeli Sahaf

6.328 kez okundu 26 Temmuz 2016

Vikingler hakkında bilmediklerimiz!

6.312 kez okundu 09 Haziran 2016

En Sevilen 12 Uyarlama Dizi

34.068 kez okundu 09 Eylül 2016

Hapiste Yazılan 5 Büyük Kitap

11.156 kez okundu 23 Şubat 2017

10 Bilgenin Gözünden Doğadaki Gizli Mesajlar

4.611 kez okundu 13 Kasım 2015

Mustafa Kemal Atatürk'ü En İyi Anlatan Eserler

5.634 kez okundu 02 Kasım 2015


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk