Yazarlar
+ Yazar ol
+ Reklam ver
Türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap sitesi

Kaçıp Gitmek İsteyeceğiniz Doğanın Kucağında 10 Kulübe

07 Ağustos 2015 14:31

Kaçma duygusu ile dolduğumuz o anları herkes bilir. Şehirden, gürültüden, trafikten, kalabalıktan, kirlilikten kaçıp her şeyden izole, doğa ile baş başa bir kulübede huzurlu bir şekilde yaşama hayali hiçbirimize yabancı değildir. Ancak, bunu sık sık hayal etsek de maalesef neredeyse hiçbirimiz yapamıyoruz. Aslında yapmış olan birileri var. Uzağa, doğanın kucağına giderek olmayacak yerlere ufak kulübeler koyup orada yaşayan insanlar var. Dünyanın dört bir yanında doğa ile iç içe bu evlerin nefes kesen güzellikteki konumlarına bir göz atın. Sonra orada olduğunuzu hayal edin ve huzuru hissedin.

 

 

1) Yeni Zelanda

Bu kulübe, Yeni Zelanda’da Kahverengi Dağ (Mount Brown) olarak bilinen dağın zirveye yakın bir noktasına 1962 yılında yapılmış. Dağcıların kullanımına ücretsiz olarak açık olan kulübede gece konaklayabilmek için ihtiyaç duyulan her eşya mevcut. Tabii ki inanılmaz bir manzaraya da sahip.

 

 

2) İsviçre

İnanılmaz bir panaromik manzara ve doğayla baş başa konumu ile Sulwald’daki bu kulübe, İsviçre Alpleri’nden bekleyebileceğiniz her şeyi veriyor.

 

 

3) Avustralya

Avustralya’nın ıssız ve engin kurak arazilerine konulmuş kırmızı bir ev. Yeşil yoğunluklu bir doğa içerisinde olmasa da çevredeki sessizlik ve boşluk ile bambaşka bir tecrübe yaşattığı kesin.

 

 

4) Avusturya

Dört yol ağzına yakın yaşayanlar kalabalığı ve gürültüyü bilir. Ancak, Salzburg’daki bu dört yol ağzı ezber bozan cinsten. Hiçbir zaman araç geçmeyecekmiş gibi gözüküyor. Çevredeki boşluk ve yeşilliğe bakılırsa, dört yol ağzına rağmen ev son derece huzur dolu bir noktaya konulmuş.

 

 

5) Norveç

İsveçli Tasarımcı Erik Kolman Janouch tarafından tasarlanan bu ahşap kulübe Norveç’in kuzeyinde bulunuyor. Küçük, ancak her ihtiyacı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış.

 

 

6) Sırbistan

Drina nehrinin ortasındaki bir kayaya oturtulmuş bu kulübe, listemizdeki en ilginç konuma sahip kulübe olabilir. Manzarası ve nehir üzeri konumu ile şüphesiz huzur dolu bir ortam sağlayacaktır.

 

 

7) İtalya

Photoshop kullanılarak dağın içerisine konulmuş gibi gözüken bu bina aslında gerçek. Kuzey İtalya’da bulunuyor ve yüzyıllarca manastır olarak kullanılmış. Konumu sebebiyle akıllara Sümela Manastırı’nı getiriyor.

 

 

8) Fransa

Bu küçük ev, Ile de Saint Cado adlı bir Fransız adasında bulunuyor. Çevresinde sadece deniz var. Dalga sesleri eşliğinde derin hayallere dalmak için birebir.

 

 

9) Meksika

Meksika sahillerinde izole ve romantik birkaç gün geçirmek için bu kulübe çok doğru bir seçim olabilirmiş gibi görünüyor.

 

 

10) İsviçre

Solvay kulübesi (Solvay Hut) olarak bilinen bu kulübe İsviçre’deki Matterhorn Dağı’nın kuzeydoğu sırtında bulunuyor. 4,003 metre yüksekliğe konumlandırılmış bu kulübe 10 cesur misafiri ağırlayabiliyor.

 

 

 

BONUS : Pokut Yaylası - Çamlıhemşin / RİZE

 

 

 

leblebitozu


İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

İçeriği beğendiysen paylaş, çünkü paylaşmak güzeldir :)

admin-profile/can-ucar.jpg
Can UÇAR

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. İletişim: yazar@listekitap.com

admin-profile/can-ucar.jpg
Can UÇAR

ListeKitap Editörü


Siz de ListeKitap ta kendi içeriklerinizi yayınlayabilir
ve bir yazar profiline sahip olabilirsiniz. iletişim: yazar@listekitap.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın. Üye değilseniz Kayıt Olun

5 Adımda Büyük Kitaplık Temizliği

11.378 kez okundu 26 Aralık 2016

En İyi 2. Abdülhamit Roman ve Kitapları

26.461 kez okundu 28 Mayıs 2015

'Toz' Prömiyere Hazırlanıyor

7.517 kez okundu 01 Eylül 2016

Hayal Ötesi Nebula Manzaraları ve Uzay

5.939 kez okundu 16 Aralık 2015

Ölüm Yıldönümünde 15 Efsane Sözüyle Turgut Uyar

29.264 kez okundu 22 Ağustos 2016

102 Ödüllük Kısa Film

14.758 kez okundu 20 Temmuz 2015

Ufkunuzu genişletebilecek 12 ilginç macera filmi!

14.830 kez okundu 26 Şubat 2016


Bizi sosyal medyada takip edin

Arkadaşına Gönder

kalan süre
45% Complete
59 Dk